Комунальне підприємство “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради”

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Про заклад

 

Історія становлення та діяльності

 

Виникненню і розвитку санітарної освіти на Полтавщині, як і в усій Україні, сприяла прогресивна ідея видатного діяча охорони здоров’я Олександра Микитовича Марзеєва, який у 20-х роках XX століття був наркомом охорони здоров’я республіки.

Полтавський будинок санітарної освіти було відкрито у жовтні 1921 року. Першим головним лікарем з 1921 по 1926 рік був Венглінський М.М. У той час у закладі працювало 2 лікарі та 4 лектори-пропагандисти медицини. Найбільш доступними і дієвими формами передачі гігієнічних знань у ті часи були публічні лекції та групові бесіди.

У 1931 році в Полтаві та Кременчуці одними з перших в Україні були відкриті університети санітарної культури з 6-місячним терміном навчання. З 1961 року вони перепрофільовані в університети медичних і гігієнічних знань, які працювали переважно в профтехучилищах. Щорічно на їх базі навчалося до 20 тис. слухачів.

На нинішній території Полтавської області з 1925 по 1937 рр. функціонувало три будинки санітарної освіти: у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Вони мали кіноустановки, бібліотеки, лекторську групу. До санітарно-освітньої роботи залучалися місцеве радіо та преса, випускалася популярна санітарно-освітня література.

Під час нацистської окупації (1941-1943 рр.) діяльність служби санітарної освіти припинилася, але відразу ж після визволення Полтавщини вона відновилася.

У 1989 р. служба санітарної освіти була реорганізована в службу формування здорового способу життя, а Будинки санітарної освіти – в Центри здоров’я.

На сьогодні в області функціонує два Центри здоров’я: Полтавський обласний та Кременчуцький міський Центри здоров’я (головні лікарі Дурдикулиєва Ніна Іванівна та Ощепкова Неліна Миколаївна).

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .